Eiropas zvanu akcijā 21.septembrī piedalās arī Baltinava

Eiropas zvanu akcijā 21.septembrī piedalās arī Baltinava

21.septembrī Pasaules miera dienā visā Eiropā notika Eiropas zvanu akcija. Laikā no 18.00-18.15 pēc Centrāleiropas laika visā Eiropā ar zvanu skaņām tika pieminēts Pirmā pasaules kara noslēgums.
Arī Baltinavas novads piedalījās Zvanu akcijā un tieši plkst.19.00 Baltinavas Romas katoļu baznīcas zvanu ieskandināja pasākuma vecākā apmeklētāja Tekla Mežale. Baznīcas zvanam šogad aprit 90 gadi, savukārt Tekla ir vienu gadu vecāka par baznīcas zvanu.
Pirms simboliskās zvana ieskandināšanas Baltinavas vidusskolas skolotāja Inta Ludborža klātesošos iepazīstināja ar akcijas simbolisko nozīmi, savukārt etnogrāfiskā ansambļa sievas kopā ar pārējiem pasākuma apmeklētājiem baznīcā dziedāja garīgās dziesmas kā aizlūgumu 1.pasaules karā kritušajiem karavīriem. Tas bija svēts un īpašu emociju pilns mirklis. Ja tauta aizlūdz par saviem kara varoņiem simts gadus pēc viņu krišanas, tad šai tautai ir nākotne. (Pasākuma iniciatore Inta Ludborža).

Eiropas zvanu akcijā 21.septembrī piedalās arī Baltinava 0Eiropas zvanu akcijā 21.septembrī piedalās arī Baltinava 1Eiropas zvanu akcijā 21.septembrī piedalās arī Baltinava 2Eiropas zvanu akcijā 21.septembrī piedalās arī Baltinava 3Eiropas zvanu akcijā 21.septembrī piedalās arī Baltinava 4Eiropas zvanu akcijā 21.septembrī piedalās arī Baltinava 5Eiropas zvanu akcijā 21.septembrī piedalās arī Baltinava 6