Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā

Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā

Baltinavas novada dome sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Balvu nodaļu, uzklausot Baltinavas novada mājražotājus, amatniekus un lauksaimniekus pieņēma lēmumu katra mēneša otrajā piektdienā rīkot vietējo labumu tirdziņu. Pirmais vietējo lauku labumu tirdziņš notika 13.maijā.

Jau no paša rīta tirdziņu apmeklēja pirmie pircēji. Tirdziņa bija iespēja iegādāties vietējo mājražotāju, amatnieku un lauksaimnieku produkciju. Anita Kaša piedāvāja lielā sortimentā dažādus sierus gan ar ķimenēm, gan zaļumiem, gan papriku un arī saldos sierus ar rozīnēm. Irēna Keiša no Balviembija atvedusi uz Baltinavu mārrutkus citrona sulā. Briežciemietis Jānis Kašs piedāvāja putojošu alu. Aija Pumpure no Šķilbēnu pagasta tirgojagaršīgu tikko ceptu maizi. Šķilbēnu pagasta mājražotāji tāpat piedāvāja dažādus gaļas izstrādājumus, desas un kūpinājums. Protams vislielākā piekrišana bija sezonas precei — stādiem. Pie Aldas Meščanovas varēja nopirkt tomātu, zemeņu, stādus, olas un neizpalika Aldas garšīgās biezpienmaizītes. Dažādu puķu stādus piedāvāja Maruta Ločmele, pircēji bija patīkami pārsteigti par daudzveidību. Alda un Maruta neatteica padomu, dalījās zināšanās, pircēji saņēma padomus,kā pareizi stādīt, kopt un pavairot augus. Tika sarunāta iespēja iegādāties stādus saimniecībā uz vietas. Arī amatnieki bija diezgan čakli strādājuši, tirgū varēja iegādāties Valentīnas Daukstes austās grīdas segas, dažādus adījumu izstrādājumus, kā arī rudens aveņu stādus. Aijas Keišas pērļošanas izstrādājumi bija fantastiski, varētu pat teikt — īsti mākslas darbi!

Pircējiem patīkamus brīžus gādāja Baltinavas etnogrāfiskais ansamblis (vadītāja Antoņina Krakope) ar dziesmām akordeona pavadījumā, dziedājuma vilinājumam beigās pircējinevarēja noturēties un dziedāja līdz. Pacietīgākie pircēji sagaidīja atraktīvo Upītes eksotisko deju pulciņa «SAMIA» (vadītāja Ilze Leišavniece) priekšnesumu, kura dalībnieces izpildīja ugunīgās un ekspresīvās romu dejas. Liels paldies abiem pašdarbības kolektīviem par mazo kultūras programmiņu!

Gan tirgotāji, gan pircēji bija apmierināti par tirdziņu. Mājražotāji atzinīgi novērtēja radīto iespēju piedāvāt savu preci Baltinavā, radīt interesi pircējos pirkt savu vietējo ražotāju un audzētāju produkciju unattīstīt tiešās tirdzniecības iespējas Baltinavas novadā.

Baltinavas novads gaida 10.jūnijā visus tirgotājus un pircējus uz nākamo Baltinavas novada vietējo lauku labumu tirdziņu! Laipni aicināti, būsim pateicīgi par katru!

Teksts: Sarmīte Tabore

Foto: Evita Broka

Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 0Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 1Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 2Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 3Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 4Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 5Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 6Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 7Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 8Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 9Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 10Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 11Vietējo lauku labumu tirdziņš Baltinavā 12