Baltinavas vidusskolēni Rīgā apciemo Stūra māju un Latvijas televīziju

Baltinavas vidusskolēni Rīgā apciemo Stūra māju un Latvijas televīziju

Baltinavas vidusskolas 9. un 10. klases skolēni kopā ar vēstures skolotāju 11. maijā devās uz Rīgu, lai apmeklētu Padomju Latvijas Valsts drošības komitejas ēku — Stūra māju, Latvijas televīziju un Zaķusalas televīzijas torni.

„Visvairāk mūs iespaidoja čekas kambaros redzētais. Uzzinājām, kā darbojās padomju represīvā iestāde — čeka. Mūs pārsteidza gides stāstītais par cilvēku bezspēcību pretoties padomju okupācijas varai, par cilvēku aizturēšanas apstākļiem, par pratināšanu, spīdzināšanu, pazemošanu. Necilvēcīgi bija arī ieslodzīto uzturēšanās apstākļi. Stūra mājas apmeklējums radīja emocionāli smagas izjūtas, bet tas mums lika novērtēt, ko nozīmē personiskā brīvība, vārda brīvība mūsdienās," — tā savus iespaidus raksturo skolēni.

Iepazīstot Latvijas televīziju, skolēniem bija unikāla iespēja baudīt Aminatas Savadogo dziedājumu, gatavojoties Eirovīzijas konkursam. Skolēni apmeklēja vairākas televīzijas studijas, uzzināja, kā top dažādi raidījumi, seriāli, viņiem bija iespēja iejusties arī „Panorāmas" diktoru un laika ziņu stāstītāja lomās. Pēdējais ekskursijas apskates objekts bija Zaķusalas tornis- augstākais televīzijas tornis Eiropas Savienībā (368 metri).

Skolēni saka lielu paldies skolai par šo iespēju apmeklēt Rīgu, jo ekskursijā redzētais un dzirdētais noderēs gan eksāmenos, mācību procesā, gan turpmākajā dzīvē. Paldies arī skolas šoferītim Normundam!

Baltinavas vidusskolas skolotāja Inta Ludborža

Baltinavas vidusskolēni Rīgā apciemo Stūra māju un Latvijas televīziju 0Baltinavas vidusskolēni Rīgā apciemo Stūra māju un Latvijas televīziju 1