Mapulcēni sporto un raksta projektus

Mapulcēni sporto un raksta projektus

Popularizējot sportiska, veselīga un videi draudzīga dzīvesveida tradīcijas lauku jauniešu vidū, Staļģenes mazpulks un Latvijas Mazpulku Rīgas klubiņš aicināja mazpulcēnus, veselīgā dzīvesveida piekritējus sajust sevī saules dāvāto enerģiju, domāt zaļi un piedalīties jau XX MAZPULKU SPORTA SPĒLĒS.

Baltinavas vidusskolas mazpulka komanda (Krista Circene, Salvija Supe, Justīne Puriņa, Megija Bukša) 30.aprīlī jau agrā rīta gaismiņā devās ceļā uz Staļgeni Jelgavas novadā, lai pl.10 reģistrētos, apēstu brokastbulciņu ar tēju. Sporta spēļu atklāšana notika skolas jaunajā sporta zālē, kur 300 mazpulcēnus-dalībniekus uzrunāja Latvijas mazpulku vadītāja Randa Medne.Visas dienas garumā mazpulcēniem notika sportiskas un aizraujošas, veselību veicinošas un izzinošas sacensības. Savukārt vadītāji gan sekoja savas komandas aktivitātēm, gan arī pulcējās informatīvās sapulcēs un brauca izzinošā ekskursijā uz iesalnīcu un uz Staļģenes Sv. Jaunavas Marijas baznīcu (Dzintara kapelu), kas atrodas Joahima Zīgerista īpašumā. Konkurence bija liela – 70 komandas, godalgotās vietas neieguvām, bet, svaigā gaisā izsportojušās, meitenes mājās atgriezās vēlu vakarā nogurušas un gandarītas par pavadīto laiku Zemgalē.

Sporta spēļu laikā saņēmām arī pieteiktos sarkanos sīksīpoliņus. Pavasaris mazpulcēniem ir aktīvs laiks, kad tiek izdomāta pētījuma projekta ideja, kad tiek stādīts, plānots un pētīts. 3 meitenes Eva Kaša, Justīne Puriņa, Māra Laganovska šogad ir izvēlējušās projektu par sarkano sīpolu šķirnes „Red baron" audzēšanu. Sadarbībā ar z/s «Ezerkauliņi» rudenī izaudzēto ražu varēs pārdot veikalos. Ir iesniegti arī citi Baltinavas vidusskolas mazpulcēnu projekti. Megija Bukša jau iesējusi dažādu šķirņu arbūzus, un pētīs, kuras šķirnes arbūzi dos labāku ražu, kuri labāk spēs pielāgoties mūsu klimatiskajiem apstākļiem. Vēl vienu eksotisko augu – meloni pētīs Iluta Keiša. Justīne mēģinās izaudzēt vislielāko Latvijas „oranžo arbūzu" – ķirbji. Krista Circene savā mājas dārzā pētīs zemeņu šķirnes un to īpatnības, bet Salvija Supe – tomātu šķirnes un to īpatnības. Andžela Sišāne izvēlējusies aprakstīt īpatnējo puķi – matiolu. Bet Egija Ločmele ar savu projektu nesīs labumu arī savai ģimenes pirtiņai, jo pētīs un sagatavos pirts slotiņas. Māsas Viktorija un Agrita gatavo grupas projektu par Baltinavas novada dižozolu.Projektu darbi turpināsies visu vasaru un to prezentācijas gaidīsim rudenī.

Laura Meščanova