Mākslas dienas -2015

Mākslas dienas -2015

Jau kopš 1959. gada pavasaros mūsu valstī notiek Mākslas dienas, kad mākslinieki piedāvā apskatei dažādas izstādes, meistardarbnīcas un citas aktivitātes.

Šogad Baltinavas Mūzikas un mākslas skola aktīvi iesaistījās Mākslas dienās 2015 un piedāvāja savu pasākumu klāstu. Skolā bija trīs izstādes — pirmā no tām Siguldas Mākslu skolas skolotājas Rudītes Kašas ilustrāciju izstāde Ontona Slišāna grāmatai „Labi, ka labi". Otrā – Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas skolotāju Indras Keišas, Lilitas Kūkojas, Ivetas Gabrānes un Sandras Bukšas radošo darbu izstāde. Trešā – skolas lietvedes Lucijas Ločmeles izstāde „Puzles- mans vaļasprieks". Novada bibliotēkā varēja apskatīt7. klases audzēkņu skolaspārbaudes darbu mācību priekšmetos- gleznošana, zīmēšana, darbs materiālā — radošos darbiņus.

Skolotāja Sandra Bukša novadīja radošo darbnīcu ziepju gatavošanā. Bērni, skolotāji un tehniskie darbinieki ar interesi un aizrautību gatavoja ziepes- kausēja ziepju masu, tai klāt pievienoja sarkanu, dzeltenu, zilu krāsvielu un smaržvielas. Dažādu krāsu izgatavoto ziepju masu lēja formiņās, dekorēja ar ziepju skaidiņām, gaidīja, kad tā sacietēs un taps ziepes.

Skolotāja Lilita Kūkoja piedāvāja radošo darbnīcu gleznošanā ar eļļas krāsām. Atsaucība no gleznot gribētājiem bija liela. Pati jaunākā darbnīcas dalībniece bija Emma Zelča ( 2,5 gadiņi), kura kopā ar mammu Agitu Zelču gleznoja pavasari. Pirmo reizi ar eļļas krāsām uzdrošinājās gleznot Lilita Daukste, Velta Miethke, Guna Gamazina, Agrita Luīze Kušnire, māsas Dace un Diāna Loginas. Sonora Logina, lai gleznotu ar eļļas krāsām, iegādājas pat molbertu. Gleznošanas darbnīcas dalībnieki radošo darbu izstādi atklāja 21. maijā. Jaunos māksliniekus atbalstīt bija ieradušies arī viņu ģimenes locekļi.Izstāde vēl joprojām apskatāma Mūzikas un mākslas skolā.

Lilita Kūkoja

Mākslas dienas -2015 0Mākslas dienas -2015 1Mākslas dienas -2015 2Mākslas dienas -2015 3Mākslas dienas -2015 4Mākslas dienas -2015 5Mākslas dienas -2015 6