eTwinning projekta noslēgums Baltinavas vidusskolā

eTwinning projekta noslēgums Baltinavas vidusskolā

Martā un aprīlī Baltinavas vidusskolas un J.Endzelīna Kauguru pamatskolas dalībnieki no 5. līdz 9.klasei ar dažādām aktivitātēm realizēja eTwinning nacionālo projektu „Profils sociālajā tīklā-mans īstais CV". Aktivitāšu laikā skolēni izstrādāja anketas „Mans profils sociālajā tīklā".

Anketēšana tika veikta abās projekta skolās 5.-9.klasēs. Tika veidotas arī fotokolāžas un plakāti par tēmu „Kopā par labāku, drošāku internetu!". Visi materiāli publicēti eTwining vidē.

7.aprīlī Baltinavas vidusskolā notika projekta noslēgums, kas tika veidots kā sadraudzības pasākums. Projekta sadraudzības partneri tika sagaidīti skolas Paaudžu centrā ar „Vērmelītes" dziedāto Baltinavas vidusskolas himnu. Pasākuma sākumā visus klātesošos uzrunāja abu skolu direktori un projekta un pasākuma organizatores Laura Meščanova un Agita Zelča. Pasākuma pirmajā daļā bija iepazīšanās aktivitātes, neliela ekskursija pa skolu un kopīga pacienāšanās pie kafijas, tējas galda, kur bija iespēja arī apēst gardo ciemiņu atvesto kliņģeri.

Pasākuma otrā daļa turpinājās Baltinavas KN, kur ne tikai projekta dalībniekiem, bet arī Baltinavas vidusskolas 4.-12.kl.skolēniem un citiem interesentiem bija iespēja noklausīties portāla www.draugiem.lv runas vīra Jāņa Palkavnieka lekciju „Uzvedība un drošība internetā".

Interesantajā un vērtīgajā lekcijā lektors mums lika aizdomāties par savu uzvedību, darbībām virtuālajā vidē. Caur www.draugiem.lv kolektīva darba un atpūtas piemēriem, skolēniem lika aizdomāties, kāpēc ir svarīgi mācīties mūsdienās un kādu darbinieku mūsdienās darba devēji vēlās redzēt.

Galvenās atziņas, kas palika prātā projekta skolotājām — „Internetā jāuzvedas tāpat, kā tu uzvedies uz ielas, skolā vai kur citur" un „Vienkārši dari! Ja krīti, celies un dari!".

Pasākuma pēdējā daļā skolas Paaudžu centrā dalībnieki no abām skolām bija sagatavojuši dažādas atrakcijas un spēles. Savukārt skolotāji varēja pārrunāt gan projekta, gan arī abu skolu aktuālos jautājumus. Noslēgumā dalībnieki saņēma pateicības rakstus, bet skolotāji projekta sertifikātus.

Teksts: Laura Meščanova
Baltinavas vidusskolas informātikas skolotāja

Foto: Madara Balode, Agita Zelča

Apskatīt galeriju: eTwinning projekta noslēgums Baltinavas vidusskolā