„Mūzikas kokteilis” pulcē latviešu un ārzemju zvaigznes

„Mūzikas kokteilis” pulcē latviešu un ārzemju zvaigznes

24. aprīlī Baltinavas kultūras namā pulcējās pasaules un Latvijas mēroga slavenības, lai radītu īstenu mūzikas stilu dažādību, tradicionālajā Baltinavas vidusskolas pasākumā Popiela „Mūzikas kokteilis". Pasākuma organizatori- 11. klase- bija parūpējušies par atbilstošu pasākuma noformējumu un atmosfēru.

Gatavotos priekšnesumus vērtēja izveidotā žūrijas komisija: Andris Slišāns, Kristīna Lapsa, Violenta Kubuliņa un Mārtiņš Siliņš.

Skolēni bija sagatavojuši 8 priekšnesumus visdažādākajos mūzikas stilos- no īsta latviešu hip hopa līdz pat azartiskam amerikāņu rokam.

Iedrošinot klases saviem priekšnesumiem un iekustinot publiku, arī pasākuma organizatori bija parūpējušies par sava muzikālā priekšnesuma izveidi.

Pasākumu atklāja atraktīvais 12. klases priekšnesums- rokenrols. „Rocking around the clock". Kārtīgu roku uz skatuves demonstrēja 8. klase, priekšnesumāAC/DC „Highway to hell".

7. klase savā priekšnesumā apvienoja vairākus 80-to gadu hitus, radot krāsainu mūzikas popūriju. Arī 6. klase uzstājās ar mūzikas popūriju- populāriem 90-to gadu mūzikas hitiem.

Oriģinālu priekšnesumu rādīja 9. klase kopā ar 1. klasi- sagatavotais priekšnesums-mūziķa Dona dziesma „Tev piedzims bērns" precīzi atainoja dziesmasmūzikas klipu.

Īstenu latviešu Hip hopa priekšnesumu demonstrēja 5. klase ar dziesmu „Trakais purva āzis".

10.klase demonstrēja asprātīgu šlāgera dziesmas Latgales dāmu pops „Skaistuma etalons" interpretāciju.

Priekšnesumus noslēdza 4. klase arpatriotisku dziesmu Uškānu ģimenes izpildījumā. Skatītāji savu sajūsmu par priekšnesumu izrādīja, aicinot atkārtot priekšnesumu. Mazā Uškānu ģimene neapjuka un paši izdziedāja dziesmas piedziedājumu, radot neviltotu skatītāju sajūsmu.

Priekšnesumu starplaikos klātesošos priecēja dažādi mākslinieki. Moderno deju dejotāji – Alise un Kristiāns no Viļakas- izdejoja skaistas dejas, demonstrējot savu rūpīgi izkopto dejas mākslu. Savu plastiku un graciozās kustības demonstrēja arī eksotisko deju dejotājas no Upītes.

Kamēr žūrija apspriedās par rezultātiem, oriģinālu deju izdejoja arī pasākuma organizatori.

Žūrija priekšnesumus iedalīja 2 vecuma grupās: 4.-7.klase un 8.-12. klase. Rūpīgi apspriedušies, balvas sadalījuši, žūrijas locekļi sāka apbalvošanas ceremoniju. Klašu vidū bija novērojama spriedze, satraukums par vietu sadalījumu, taču atraktīvais Andris Slišāns ar humoru un nepiespiestību centās apbalvošanu ievirzīt mierīgākā gaisotnē.

Un tā, tika paziņoti rezultāti:

4.-7. klašu grupā 3. vietu ieguva 5. klase ar priekšnesumu „Trakais purva āzis"; 2.vietu ieguva- 6. klase ar savu mūzikas popūriju; 1. vietu pelnīti ieguva Uškānu ģimenes priekšnesums. Žūrija piešķīra arī savu simpātiju balvu pašam Uškānam (Tomam Buravecam), par pārsteidzošo vizuālo līdzību un artistiskumu.

Pēc balvu saņemšanas un foto mirkļa, sekoja vecāko klašu apbalvošana. 8.-12. klašu grupā: 3. vietu ieguva 8. klase ar priekšnesumu „Highway to hell"; 2. vietu ieguva 10. klases Latgales dāmu popsun 1.vietu ieguva 9. un 1. klases kopīgais Dona priekšnesums.

Pasākuma izskaņā savu pateicību izteica pasākuma organizatori 11. klase: gan žūrijas locekļiem, par labi padarītu darbu: gan Arnoldam Skangalim, par tehnisko nodrošinājumu; tāpat arī daudzajām Baltinavas zemnieku saimniecībām, uzņēmējiem par materiālo palīdzību pasākuma tapšanā.

Pasākums izdevās krāšņs un atraktīvs, prieks un saviļņojums bija manāms gan skolēnu sejās, gan arī skatītāju emocijās.

Tiksimies slavenību mūzikas Popielā nākamgad, kad skolēni jau atkal priecēs ar saviem rūpīgi gatavotajiem priekšnesumiem!

Apskatīt galeriju!