Putnu dienas Baltinavas vidusskolā

Putnu dienas Baltinavas vidusskolā

Aprīlī kā ik gadu Latvijā notiek pavasara Putnu dienas. Baltinavas vidusskolā Putnu dienas sagaidīšana aizsākās jau marta beigās, kad Baltinavas vidusskolas mazpulcēni sadarbībā ar mājturības un tehnoloģiju skolotāju Valentīnu Keišu gatavoja putnu būrīšus pūcei, strazdiem, zīlītēm.

Šeit lielu paldies gribās teikt ne tikai Valentīnam, bet arī z/s „Amatnieki" un Viktoram Graudumniekam par atsaucību un materiāliem, lai būrīši varētu tapt. No 1.līdz 10.aprīlim būrīšus varēja apskatīt skolas 1.stāvā.

10.aprīlī beidzot sagaidījām ne tikai saulainu laiku, bet arī Putnu dienu. Ap pusdienlaiku pie mums skolā ieradās LOB priekšsēdētājs, ornitologs Viesturs Ķerus, un 1.-7.kl.skolēni, kā arī mazpulcēni noklausījās izglītojošu lekciju „Kā putni sarunājas".

Ornitologs bija braucis tālu ceļu no Lestenes, un prieks, ka atbraucot viņam radās pozitīvs priekšstats gan par Baltinavu, gan par mūsu skolu. (Viņa pārdomas par ciemošanos lasiet viņa blogā vkerus.blogspot.com rakstā „Mums iet labi".)

Pēc lekcijas skolēni, skolotāji un daži skolēnu vecāki devās uz topošo „Ontans i Anne" tematisko parku. Ar skolas darbinieka Normunda Šveiduka palīdzību būrīši parkā tika piestiprināti pie kokiem. Bērni ar dažādām dziesmām par putniem ieskandināja Putnu dienas. Lai ar putnu dziesmām pavasaris ieskanas arī katrā jūsu mājā!

Laura Meščanova
„Putnu dienas Baltinavas vidusskolā" organizatore

Apskati galeriju: Putnu dienas Baltinavas vidusskolā