Baltinavas vidusskolā turpinās Comenius Skolu partnerības projekta īstenošana

Baltinavas vidusskola turpina realizēt Comenius Skolu partnerības projektu ar nosaukumu „Klimata pārmaiņas", projekta Nr. 2013-1-DE3-COM06-358233. Projekta īstenošanas periods: 2013. - 2015. gads. Projekts tiek finansēts no Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas līdzekļiem. Projektā piedalās skolas no Vācijas, Čehijas, Polijas un Latvijas.


Šajā mācību gadā, 23.03. - 26.03.2015. Baltinavas vidusskolas pārstāvji: skolotājas T. Bolgarova, L. Kūkoja, A. Zelča un astoņi skolēni viesojās Biedrzychowice skolā Polijā. Biedrzychowice atdrodas Lejassilēzijā, netālu no Čehijas un Vācijas robežas. Šī skola ir profesionāla novirziena, tajā sagatavo tūrisma nozares speciālistus un pavārus.

Skolēni aktīvi darbojās, prezentēja sagatavoto informāciju par satiksmes ietekmi uz klimatu un par klimata pārmaiņām kopumā. Notika arī klimata pārmaiņām veltīta konference, kurā uzstājās īpaši uzaicināti speciālisti, tai skaitā profesors no Vroclavas universitātes.

Pēc labi padarīta darba bija iespēja apmeklēt vairākas skaistas vietas. Pirmajā dienā devāmies uz viduslaiku pili - Czocha, otrajā dienā devāmies uz kalnu Swieradow Zdroj, no kura pavērās lielisks skats, trešo dienu pavadījām Vroclavā, kur apskatījām vecpilsētu.

Kopumā Polijā pavadītās dienas bija ļoti darbīgas, katra diena bija rūpīgi saplānota, uzņemšana bija viesmīlīga, tika gūti jauni un ļoti pozitīvi iespaidi. Arī ceļā pavadītais laiks autobusā mums paliks atmiņā ar vairākiem interesantiem mirkļiem.

Pie Biedrzychowice skolas
Datums: