Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā

Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā

7.aprīlī visā pasaulē atzīmē Pasaules veselības dienu un izņēmums nebija arī Baltinava. Veselības dienā Baltinavas kultūras namā viesojās Anna Danča no Salnavas, Andra Korņejeva no Žīguriem un Edgars Rācenis no Šķilbēnu pagasta, lai apmeklētājus iepazīstinātu ar savu redzējumu par veselību. Pasākums izvērtās ļoti interesants visām iesaistītajām pusēm.
Anna Danča iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar savām zāļu tējām, kuras viņa ne tikai vāc savās pļavās un mežos, bet audzē arī pati. Viņa visiem ieteica ieklausīties savās izjūtās, gatavot un lietot tikai tās tējas, kas pašam garšo, kā arī visiem dot labestību, smaidu un mīlestību. Pie Annas bija iespējams izgaršot dažādas tējas, tās iegādāties un pajautāt kādu labu padomu par tēju lietošanu.
Andra Korņejeva no Žīguru meža labumu ciema bija atvedusi uz Baltinavu dažādus sīrupus un ievārījumus, kas gatavoti ne tikai no augļiem un ogām, bet no čiekuriem, ziedlapiņām un pumpuriem. Viņa tējas vāra ievārījumos, jo tā tās iegūst intensīvāku garšu un labāk garšo bērniem. Pie viņas bija iespēja visu to nogaršot un minēt, kas nu kurā burciņā savārīts. Viņa cienāja sanākušos arī ar ugunspuķes tēju, kas esot dabisks dopings.
Apmeklētājiem bija iespēja noklausīties muguras sāpju speciālista Edgara Rāceņa padomus un piedalīties paraugdemonstrējumos, kā izvairīties un ārstēt sāpošu muguru. Tika demonstrēti dažādi vienkārši vingrinājumi, kurus izmantojot ikdienā, katrs var iespējami samazināt muguras sāpes. Edgars līdzi bija atvedis dažādus aparātus ar ko viņš strādā ikdienā Balvu poliklīnikā, palīdzot pacientiem.
Paldies pasākuma viesiem par aizraujošo un vērtīgo stāstījumu un novēlu visiem vasaru sagaidīt veseliem un stipriem!


Baltinavas KN vadītāja
Inta Ločmele

Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā 0Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā 1Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā 2Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā 3Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā 4Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā 5Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā 6Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā 7Veselības dienas atzīmēšana Baltinavas kultūras namā 8