Svētki Upītē

Svētki Upītē

Nu jau vairākus gadus Upītē, marta nogalē, notiek Kūkovas novada bērnu un jauniešu folkloras svētki „Pulkā eimu, pulkā teku”. Reizē tā arī ir skate. Šī gada 23. martā Upītē pulcējās apkārtējo novadu tautas tradīciju pārmantotāji. Svētki sākās ar radošajām darbnīcām Upītes pamatskolā. Darbnīcās svētku dalībnieki varēja apgūt dažādas veidošanas prasmes un iemaņas.
Pēc darbnīcām sekoja pasākums ar rotaļām, dejām, tradicionālo dziedāšanu, skalu lekšanas konkursu, spēlēm Upītes tautas namā.
Savu tradicionālās muzicēšanas prasmi rādija vairāku Mūzikas un mākslas skolu kapelas- Viļakas, Kārsavas, Baltinavas, kā arī folkloras kopa „Soldanī”, Upītes folkloras kopa, Rugāju dejotāji.
Baltinavas Mūzikas skolas kapela (vadītāja Liene Logina) izpildīja tautas muzikanta Baltinavas novadnieka Andreja Rancāna repertuāra Aizpiļskolna polku un latviešu tautas dziesmu „Upe nesa”. Skati vēroja Dina Liepa, Zane Šmite, Māra Melēna, Dace Circene.
Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas kapela saņēma VISC I pakāpes Diplomu ar tiesībām piedalīties 21. aprīlī tradicionālās muzicēšanas konkursā „Klaberjakte 2018” Rīgā.


Marija Bukša, Mūzikas un mākslas skolas direktore