Pūralādes bagātības Amatnieku centrā

Pūralādes bagātības Amatnieku centrā


4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Baltinavā Amatnieku centrā notika amatnieču darbu izstādes “Pūralādes bagātības” atklāšana. Valentīna Daukste apmeklētājiem izrādīja savas un savas mammas pūralādes bagātības. Šie darbi, gadu desmitiem rūpīgi glabāti, izstaro īpašu auru. Kā savā uzrunā izstādes apmeklētājiem teica Baltinavas novada domes priekšēdētāja Sarmīte Tabore, mums jāprot neaizmirst un saglabāt senču mantojums, jo tā ir viena no stipras tautas lielākajām vērtībām. Izstādi muzikāli ar akordeona skaņām izdaiļoja izstādes rotu autore, muzikante Aija Keiša kopā ar meitu Agitu. Apmeklētāji varēja nobaudīt mājas sieru, bērzu sulas un citus gardumus. Pasākums noteikti izdevās, jo bija daudz apmeklētāju un sveicēju, kā arī pirmie pirkumi jau izstādes dienā aizceļoja uz Rēzekni.
Izstādē apskatāmas un arī nopērkamas Valentīnas Daukstes un Anitas Kašas tautiskiem rakstiem izrakstītas zeķes un cimdi, austas grīdsegas, kā arī rotaslietas. Izstādē apskatāmas un nopērkamas arī Aijas Keišas greznās pērļu rotas.
Ja kādam ir vēlēšanās apskatīt izstādi, vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni 29325894
Īpaši priecāsimies, ja arī pārējie Baltinavas novada amatnieki un rokdarbnieces, kuru Baltinavā nav mazums, sadūšosies un pieteiksies izstādīt arī savus darbus. Neturēsim sveci zem pūra!

Pūralādes bagātības Amatnieku centrā 0Pūralādes bagātības Amatnieku centrā 1Pūralādes bagātības Amatnieku centrā 2Pūralādes bagātības Amatnieku centrā 3Pūralādes bagātības Amatnieku centrā 4Pūralādes bagātības Amatnieku centrā 5Pūralādes bagātības Amatnieku centrā 6