Latvijas katoļu bīskapi aicina ticīgos gatavoties pāvesta vizītei

Latvijas katoļu bīskapi aicina ticīgos gatavoties pāvesta vizītei

Gaidot pāvesta Franciska vizīti Latvijā šī gada 24. septembrī, Latvijas Romas katoļu bīskapi apustuļu Pētera un Pāvila dienā 29. jūlijā ir publicējuši vēstuli ticīgajiem. Tajā bīskapi aicina atcerēties Jāņa Pāvila II vizīti Latvijā, kas notika pirms 25 gadiem, kā arī mudina izmantot iespēju piedalīties pāvesta Franciska vadītajā dievkalpojumā Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā.
„Viņš dodas uz Latviju, lai satiktu ikvienu no mums, lai stiprinātu ticībā un iedrošinātu mīlestībā," raksta bīskapi un norāda, ka pāvesta vizīte ir atgādinājums Latvijas kristiešiem, ka visi piederam vienai pasaules kristiešu ģimenei, kā arī aicinājums no jauna atcerēties mūsu valsts garīgos pamatus.
Vēstules turpinājumā izskan aicinājums vizītei iepriekš gatavoties, jo tādā gadījumā tā nebūs tikai īslaicīga un «pārejoša emocionāla pieredze, bet gan paliekoša žēlastības dāvana, kas dziļi skar mūsu sirdis, nostiprina ticību mūsu ikdienas dzīvē un sniedz liecību par cerību, kura nekad nepieviļ».
Bīskapi aicina ikvienu ticīgo lūgties par gaidāmo pāvesta svētceļojumu, viņa veselību, kā arī garīgo atmodu Latvijā. Tāpat aicina lasīt un pārdomāt pāvesta Franciska rakstus, tādējādi labāk izprotot viņa skatījumu uz pasauli un cilvēku. Tā kā pāvests Francisks bieži mudina atcerēties un palīdzēt līdzcilvēkiem grūtībās, tad arī šādi rīkojoties ikviens var atbalstīt pāvesta nodomus un garīgi gatavoties septembra notikumam.
Latvijas Bīskapu konference ir nolēmusi, ka 22. jūlijā visās Romas katoļu draudzēs tiks vākti ziedojumi pāvesta Franciska vizītes Latvijā atbalstam. Savukārt pēc katra dievkalpojuma ticīgie lūgsies īpašu lūgšanu vizītes nodomā.
Lai piedalītos pāvesta vadītajā dievkalpojumā Aglonā, ikviens jau laikus ir aicināts reģistrēties mājaslapā www.pavestslatvija2018.lv vai savā draudzē (reģistrēšanās sāksies 8. jūlijā).
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centrs
Tālr. + 371 29444171, + 371 26569731
E-pasts: info@catholic.lv
www.katolis.lv, www.pavestsLatvija2018.lv