Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā

Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā


Vairāku gadu garumā Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru skatēs ir uzrādījis labus rezultātus, un kā novērtējumu pašaizliedzīgam darbam, sponsoru atbalstīta, skola noorganizēja kruīza braucienu skolas pūtēju orķestrim (vadītājs Aigars Bukšs) uz Stokholmu.
Šis bija prieka pilns ceļojums 16 skolas pūtējiem un 3 pedagogiem, uz kuģa Izabella pavadot 40 stundas un šajā ceļojumā smeļoties enerģiju, spēku un iedvesmu jaunam mācību cēlienam.

Ļaujoties jautrībai, smiekliem, uzņemot selfijus, piedaloties loterijā ( Marks un Mārtiņš vinnēja!), dejojot un baudot dabas skatus rīta stundā sasniedzām Stokholmu, ar kuras bagātīgo vēsturi un arhitektūru ekskursijā cauri pilsētai mūs iepazīstināja mūsu novadniece, mūziķe Vija Supe.
Braucot uz vecpilsētu, kas atrodas uz saliņas “Galma Stad”, pavērās skati uz daudzām ievērojamā vietām. Vecpilsētā apskatījām Zviedrijas Karalisko drāmas teātri, Karalisko operu, bibliotēku, 1754. gadā baroka stilā būvēto karaļa pili, Stokholmas katedrāli, pilsētas centru un citu objektus. Nepieredzētas izjūtas izbaudījām metro stacijās, kas ir kā mākslas darbi, kurās katra siena veidota citādās noskaņās, īpašas izjūtas bija tiem pūtējiem, kam šī bija pirmā reize, braucot ar metro.
Ceļā uz mājā izbaudījām arī nelielu kuģa šūpošanos. Visi to izturējām varonīgi ar smaidu un laimīgi 11. septembra pievakarē atgriezāmies mājās.
Šī ekskursija bija lieliska iespēja jauniešiem nedaudz iepazīt zviedru bagātīgo kultūru, paplašināt redzesloku, smelties iedvesmu jauniem muzikāliem piedzīvojumiem un uzkrāt spēkus jaunam mācību gadam.
Paldies vecākiem par uzticību, paldies atbalstītājiem, Baltinavas vidusskolai par transportu, un pedagogiem, kas pavadīja audzēkņus!
Baltinavas MMS direktore M. Bukša

Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 0Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 1Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 2Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 3Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 4Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 5Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 6Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 7Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 8Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 9Baltinavas pūtēju orķestris ekskursijā Stokholmā 10