Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalās starptautiskā konkursā

Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalās starptautiskā konkursā

Noslēdzies Gulbenes Mākslas skolas rīkotais Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Tu esi PUTNS. IRBĪTE”, kuru iedvesmoja leģendārais mākslinieks Voldemārs Irbe (1893-1944), tautā saukts par Baskāji Irbīti. Konkurss norisinājās 2018. gada vasarā, tajā piedalījās 43 mākslas skolu, studiju audzēkņi no Latvijas, Lielbritānijas, Krievijas un Gruzijas.

Vērtēšanai tika iesūtīti 254 darbi, kuri tika vērtēti 3 vecuma grupās par tēmām “Sadzīves ainas pilsētas un lauku vidē” un “Lauku vai pilsētas ainava”.
Konkursa noslēguma un laureātu apbalvošanas pasākums “Tu esi PUTNS. IRBĪTE” notika 2018. gada 19. oktobrī Gulbenes Kultūras centrā. Pasākumā darbojās radošās darbnīcas kopā ar Gulbenes Mākslas skolas pedagogiem un mākslinieci Elīnu Brasliņu no Rīgas, kura ilustrējusi Luīzes Pastores grāmatu “Pēdējais ķēniņš” no detektīvstāstu sērijas “Mākslas detektīvi”. Darbnīcu laikā bija apskatāmi Elīnas Brasliņas oriģinālzīmējumi pasteļa tehnikā. Kopā ar pasākuma dalībniekiem muzicēja un “irbīgi” darbojās vairāki “noslēpumainie viesi”. Konkursā piedalījās arī Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, un viņu veikums tika atzinīgi novērtēts. Kategorijā „Lauku vai pilsētas ainava”Egijas Ļvovas darbs „Ontona i Annes parks”un Māras Circenes darbs „Rudenī”ieguva žūrijas komisijas Atzinības, Gruzijas mākslinieku Atzinību par gleznieciskumu ieguva Madara Kļaviņa par darbu „Ābeles zied”, savukārt Mareks Supe ar darbu „Parks” izpelnījās Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Atzinību. Konkursam skolēnus sagatavoja skolotājas Indra Keiša, Iveta Gabrāne un Sandra Bukša.