Ziemeļlatgale – vieta jauniem atklājumiem!

Ziemeļlatgale – vieta jauniem atklājumiem!

Šogad Ziemeļlatgales novadi – Balvu, Viļakas, Rugāju, Baltinavas un Kārsavas — starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour” kā ierasts būs atrodami Latgales reģiona stendā un piedāvās aktualizētu kopīgu piecu novadu tūrisma karti. Ziemeļlatgales tūrisma kartē atrodama informācija par labākajiem tūrisma objektiem un naktsmītnēm, kā arī informācija par jau ievērību ieguvušo reģionālo velomaršrutu nr. 34 “Rypoj vasals!” un sešiem vienas dienas vietējiem velomaršrutiem Balvu, Baltinavas, Viļakas un Kārsavas novados.
Izstādes laikā ikvienam būs iespēja arī apceļot Ziemeļlatgali — izmantojot virtuālās realitātes brilles, varēs apmeklēt izcilas dabas vietas Balvu, Kārsavas, Baltinavas un Rugāju novados – izstaigāt Lubāna mitrāja teritorijā esošās Ičas upes pļavas un Bērzpils kultūrvēsturiskās vietas, uzkāpt Numernes skatu tornī, atklāt īpaši aizsargājamo Motrīnes ezeru, apskatīt staltbriežu ganāmpulku “Mežsētās”, kas atrodas Pededzes upes palieņu pļavās.
Jau ceturto gadu šajos piecos novados notiks aktīvās atpūtas un kultūras notikums “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kura ietvaros vienu nedēļas nogali – 15.-17. februārī, reģionā notiks virkne aktivitāšu – ziemas pārgājieni dabā, īpašas meistardarbnīcas kulinārijā un amatniecībā gan bērniem, gan pieaugušajiem, vēlās brokastis, maizes cepšana, pirts rituālu un zāļu tēju iepazīšana, tāpat neizpaliks citas aktivitātes brīvā dabā – slēpošanas, vizināšanās zirga kamanās vai zirga mugurā un pat Ziemas olimpiāde visai ģimenei u.tml. Atliek vien cerēt uz atbilstošiem laika apstākļiem — un brauciet ciemos! “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē” programma
Balvu, Viļakas, Rugāju, Kārsavas un Baltinavas novadu tūrisma speciālisti ir sagatavojuši jaunus novadu tūrisma informatīvos materiālus, tāpēc aicinām apmeklēt Latgales stendu, lai iegūtu aktuālo informāciju par tūrisma iespējām un jauniem atklājumiem Ziemeļlatgalē.
Vairāk informācija par tūrisma piedāvājumu aktualitātēm Ziemeļlatgalē: turisms.balvi.lv, www.vilaka.lv, www.rugaji.lv, www.baltinava.lv, www.karsava.lv. Kā arī Facebook.com @BalvuNovadaTic, @visit.vilaka, @visit.rugaji, @visit.karsava.