Baltinavas biedrība “Sukrums” saņem finansējumu iecerēm savā novadā

Baltinavas biedrība “Sukrums” saņem finansējumu iecerēm savā novadā

2015. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu saņēmušas 50 Latvijas biedrības un nodibinājumi, kuru darbība aptver 48 Latvijas novadus. Tostarp novembrī atbalstītas jaunas aktivitātes astoņās rosīgās organizācijās, arī biedrībā «Sukrums» Baltinavā.

Biedrības piecos gados paveiktais apliecina baltinaviešu vēlmi un spējas palūkoties uz notiekošo savā novadā praktiski. Tiek liktas lietā ļaužu prasmes amatniecībā, kokapstrādē un aušanā, lai ikviens kļūtu par sava amata meistaru. Baltinavā ir viss nepieciešamais, lai viņu būtu vairāk. Ir piemērotas telpas, profesionāli meistari un atsaucība no vietējiem iedzīvotājiem. Līdz šim kokdarbu meistaru paveiktais jau ir iepriecinājis gan vietējās skolas audzēkņus, gan viņu ģimenes un visus tos, kuri apmeklē tematisko brīvdabas parku «Ontans i Anne».

Ieinteresēt jauniešus darbam ar koku, iemācīt radīt visdažādākos koka darinājumus pieredzējuša meistara vadībā, darboties ar piemērotiem darba rīkiem un labiekārtotā darbnīcā ir projekta «Nāc, piedalies, mācies un attīsties» (EUR 4`890) uzdevums.

Novembrī fonda programmas „Nāc un dari! Tu vari!"ietvaros atbalstu saņēma astoņas biedrības: Rēzeknes pilsētas Teātris-studija «Joriks», biedrība „Dundagas bērnu un jauniešu atbalsta centrs", Tukuma pilsētas pensionāru biedrība, ģimeņu un bērnu attīstības centrs «Brīnumiņš» Talsos, biedrība «Sukrums» Baltinavā, biedrība «Nākotnei» no Dagdas novada, Tukuma biedrība „Asni 3139" un Madonas biedrība «Mēs saviem bērniem».

Fotogrāfijas sk. šeit: http://failiem.lv/u/unnwmku

Visas biedrības un nodibinājumi, kas saņēma fonda atbalstu, ar savu rosību bagātina apkaimes iedzīvotāju dzīvi un palīdz līdzcilvēkiem. Atbalstīto organizāciju aktivitātes aptver dažādas jomas, tostarp sociālo palīdzību, darbu ar bērniem un ģimenēm, kultūru un radošas iniciatīvas, darbu ar senioriem, jauniešu aktivitātes.

Kopumā programmā «Nāc un dari! Tu vari!» 2015. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds saņēma izskatīšanai 320 dažādas ieceres, no kurām 113 pārtapa konkrētu projektu pieteikumos. No tiem šogad atbalstīta 50 projektu īstenošana, aptverot 48 Latvijas novadus. 2015. gadā atbalstīto visu projektu apraksti: šeit.

Savukārt 2013. un 2014. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā „Nāc un dari! Tu vari!" atbalstītas 102 organizācijas, piešķirot to iecerēm katrā gadā teju 225 000 eiro. Programmas atbalsts 2015. gadā ir līdzvērtīgā apjomā.

2013. gadā atbalstītajās organizācijās īstenoto aktivitāšu labumu guvēju skaits sasniedza 21 350 iedzīvotājus 34 novados, savukārt 2014. gadā – jau 35 500 iedzīvotājus 46 novados, bet šogad kopējais labumu guvēju skaits ir jau 45 000 cilvēku visā Latvijā.

Organizāciju veikums programmā „Nāc un dari! Tu vari!" ir ieguldījums to ilgtermiņa attīstībā. Organizāciju darbību atzinīgi novērtējušas vietējās pašvaldības un to veiksmīgā sadarbība ir labvēlīgi ietekmējusi vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi.

Plašāk par programmu «Nāc un dari! Tu vari!» skatiet: www.teterevufonds.lv (sadaļa „Projekti" – „Kopienu projekti").

Pasākuma fotogrāfijas: http://www.teterevufonds.lv/gallery/programmas-nac-un-dari-tu-vari-jauno-ligumu-parakstisana-05112015

Informāciju sagatavoja:

Diana Germane

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: (+371) 26 435 463

e-pasts: diana.germane@teterevufonds.lv
www.teterevufonds.lv

Facebook mūs var atrast šeit.

Youtube mūsu darbus skatiet šeit.

Lai saņemtu fonda jaunumus, pieraksties šeit.