Meklēšanas vienība Leģenda meklē kritušo karavīru radiniekus

Meklēšanas vienība Leģenda meklē kritušo karavīru radiniekus

2019. gada 1.- 4.augustā karavīru meklēšanas vienība «Leģenda» un Latvijas Brāļu kapu komiteja Blīdenes pagasta bij. Guļauces māju tuvumā atrada un ekshumēja sešdesmit sešu 308. latviešu strēlnieku divīzijas karavīru pīšļus.

90% šo puišu tika iesaukti Sarkanajā armijā no Latvijas teritorijas 1944. gada beigās un gāja bojā vai mira no ievainojumiem 1945. gada marta sākumā — tad, kad 308. divīzija ar smagām kaujām kārtējo reizi mēģināja pārraut Kurzemes cietoksni blakus Stūriem. Visbriesmīgākais šajā stāstā ir tas, ka vairākums no šiem karavīriem SKAITĀS PĀRAPBEDĪTI Tušķu brāļu kapos. Bet visus šos 74 gadus viņu kauliņi gulēja turpat, kur tos apbedīja pēc kaujas: mežmalā blakus Guļauces mājām, kur bija hospitālis.


Ar starptautiskā raidījuma GAIDI MANI (ŽDI MENJA) starpniecību meklēšanas vienība Leģenda meklē kritušo karavīru radiniekus. Ja Jums kas ir zināms kur varētu atrasties radinieki vai arī viņi paši, lūdzu rakstīt vai zvanīt raidījuma GAIDI MANI (ŽDI MENJA) volontierim Mārtiņam Ziebergam. E-meil: martins.ziebergs@inbox.lv, m.t. 29923833.


Pielikumā pievienojam Ekshumēto karavīru sarakstu