Lāpu skrējiens apkārt Valsts robežsardzei. Baltinavā 20.augustā

Lāpu skrējiens apkārt Valsts robežsardzei. Baltinavā 20.augustā

No 19.augusta līdz 23.augustam notiek lāpu skrējiens apkārt Latvijas valsts robežai, informē Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības
un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Jolanta Babiško. Skrējiena atklāšanas pasākums notika pirmdien, 19.augustā, plkst.11 Rīgā, Brāļu kapos, pie Mūžīgās uguns. Atklāšanas pasākumā svinīgo uzrunu teica iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.
Pēc svinīgā pasākuma atklāšanas un lāpu aizdegšanas no Mūžīgās uguns tās tika nodotas iekšlietu ministram un ģenerālim Pujātam.


Baltinavā lāpu skrējiens notiek 20.augustā. Pulcēšanās pie Baltinavas ceļazīmes Baltinava (Žeikaros) plkst.18:20. Skrējiens turpinās līdz Masļenku piemiņas zīmei, kur plānots svinīgs mirklis un lāpu skrējienā iesaistīto personu svinīgas uzrunas. Tālāk lāpu skrējiens turpinās Baltinavas novada robežās līdz ceļazīmei Baltinava (pa galveno ceļu cauri Baltinavas ciemata centram, Kārsavas virzienā).


Lāpu skrējiens vienlaicīgi sācies uz divām pusēm — Kolkas un Ainažu. Babiško norādīja, ka lāpu skrējiena maršruts ir saistīts ar akcijas «Apskauj Latviju» stādīto ozolu maršrutu. Valsts robežsardzes pārstāve šāda maršruta izveidi skaidroja ar simbolisku parādīšanu, ka lāpu skrējiens ir apliecinājums «vīriem stipriem kā ozoliem».
Lāpu skrējiena noslēgums paredzēts 23.augustā plkst.15. Noslēguma pasākuma laikā lāpas tiks nodotas iekšlietu ministram un Valsts robežsardzes priekšniekam, kuri no lāpām aizdegs piemiņas sveces, godinot Latvijas brīvvalsts robežsargus un Latvijas brīvības cīnītājus. Babiško atzīmēja, ka noslēguma pasākumā piedalīsies arī robežsardzes koris.


Lāpu skrējienā piedalīsies Valsts robežsardzes amatpersonas, darbinieki, sadarbības iestāžu pārstāvji, jaunsargi un pašvaldību iedzīvotāji.


Informācija papildināta un pārpublicēta no www.tvnet.lv/6755228/notiks-lapu-skrejiens-apkart-latvijas-robezai