Baltinavas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā

Baltinavas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā

12.februārī visā Latvijā notika “Ēnu diena”. Iespēja aplūkot interesējošu profesiju bija arī vairākiem Baltinavas vidusskolas skolēniem.
Sākumskolēni tikās ar galdniecības meistaru Raimondu Leicānu viņa jaunajā darbnīcā. Skolēniem bija iespēja aplūkot dažādas kokapstrādes iekārtas. Drosmīgākie pamēģināja, kā ir darboties ar zāģi. Vēl daži skolēni piedalījās skaidu granulu ražošanā. Īpaši galdnieka profesija un rīki interesēja zēnus, kuri gribēja zināt sīkāk par iespējām mācīties un strādāt kokapstrādes nozarē.


11. klases skolniece Zane Tabore bija ēnotāja Rīgas Kino muzejā. Zane stāsta: “Es ēnoju LKA (Latvijas Kultūtas akadēmijas) Rīgas Kino muzejā. Satikāmies muzeja krātuvē, kur iepazināmies ar muzeja eksponātiem, kas nav redzami muzejā. Bijām “ledusskapī”, kur glabājas tērpi no filmām, filmu lentes un daudz kas cits. Tad devāmies uz Kino muzeju, kas atrodas Vecrīgā. Tur pusdienojām un skatījāmies pirmās filmas, kurām nebija skaņas. Tad iepazināmies ar muzeju un tā eksponātiem. Beigās bija iespēja izdaiļot savu auduma maisiņu vai t-kreklu ar filmu citātiem vai aktieriem. Tas notika ar auduma krāsu un sietu. Pieredze ļoti milzīga, lika domāt par nākotnes profesiju. Iesaku visiem izmēģināt šo iespēju nākamgad! “


Sonora Logina (9.kl.) bija farmaceita ēna. Sonora stāsta: “Es ēnoju Farmaceitu BENU aptiekā Rēzeknē. Man ļoti patika un ieinteresēja šī profesija, jo varēju pati redzēt, kāda ir farmaceita darba diena, uzzināt ko jaunu par medicīnas un ārstniecības lietām. Tā kā šī profesija ir saistīta ar ķīmiju, bioloģiju, fiziku, arī matemātiku, sapratu, ka jāmācās ir daudz, tomēr panākumi ir lieli un, ja iespējams, ir vērts to mēģināt. Visinteresantākā ir komunikācija ar klientiem (agrāk cilvēkus, kuri nāca pirkt zāles, sauca par pacientiem, bet tagad tie ir klienti), iespēja laboratorijā pašam izveidot noteiktas zāles pēc receptēm un katru dienu uzzināt ko jaunu, piemēram, to, ka vielu nosaukumi tagad ir jāzina arī angliski, kas ne gluži atbilst Mendeļejeva ķīmisko elementu tabulai. Kopā mēs bijām 4 meitenes, viņas bija no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas.”


11. klases skolniece Kitija Keiša ēnoja stjuartu aviokompānijā: Šogad ēnoju profesiju STJUARTS kompānijā airBaltic. Šādu iespēju vēlējos jau sen izbaudīt un redzēt savām acīm, tā kā pirms dažiem gadiem tas bijis mans sapnis. Šogad parādījās iespēja un es uzrakstīju savu motivācijas vēstuli, kurā tiku apstiprināta.
Biju arī ļoti priecīga pirmo reizi lidot ar lidmašīnu Rīga-Stokholma-Rīga un iepazīt stjuartu darbu lidmašīnā. Ēnu diena pagāja nemanot. Kopumā esmu guvusi jaunu pieredzi, kura atspoguļojās patiešām praktiski, un varbūt kādreiz arī es strādāšu airBaltic uniformā, un katra diena man būs kā jauns ceļojums! Bija patīkami jauks un neaizmirstošs piedzīvojums.


12.klases skolniece Patrīcija Ločmele ēnoja ceļojuma konsultantu Rīgas Pasažieru ostā: Par ēnu dienām varu teikt tā, bija ļoti forši, guvu jaunu pieredzi, ēnoju ceļojuma konsultantu, bija interesants ēnu dienas grafiks, redzēju, kā darbojas cilvēki šajā jomā! Ēnu dienas beigās bija krāsains šovs un loterija, kurā varēja laimēt ļoti labas balvas!


Madara Circene un Renāte Ločmele ēnoja uzņēmumā “Accenture”: Ēnu dienas sākumā pastāstīja par pašu uzņēmumu un vēlāk bija darbs grupās. Pēc visa šī katru aizsūtija pie cilvēka pie kura bija pieteikušies. Mēs pieteicāmies pie Solvitas Bērzišas, IT speciālistes.Viņa mums organizēja ekskursiju pa 2 iestādēm, kopumā “Accenture” ir 2 vai 3 iestādes. Tad viņa pastāstija par savu darbu un iedeva mums pašām pamēģināt. Renāte stāsta: Es ēnoju Solvitu Bērzišu, IT speciālisti uzņēmumā “Accenture”. Izvēlējos šo profesiju, jo man bija vēlme uzzināt vairāk par šo profesiju. Tas bija tādēļ ka esu dzirdējusi, ka tagad šī profesija ir pieprasīta. Bija ļoti interesanti. Man pastāstīja vairāk par programmēšanu, datoriku, datiem un to apstrādi. Tagad apdomāju vai šī būtu mana profesija vai nē. Laiks gan jau to rādīs.


Liene Kaša Saeimā ēnoja deputātu Andri Kazinovski: Mums bija iespēja aplūkot Saeimas namu, piedalīties sēdēs, kur tika apspriesti dažādi jautājumi, arī par iespēju piedalīties vēlēšanās jau no 16 gadu vecuma. Deputāts pastāstīja, kā nonāca šajā amatā. Kopā Saeimā ēnot bija ieradušies 200 jaunieši.


Paldies Sonorai, Renātei, Madarai, Zanei, Kitijai, Patrīcijai un Lienei, kuras dalījās savā ēnošanas pieredzē! Foto no skolnieču personīgā arhīva, kā arī saeima.lv

Baltinavas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā 0Baltinavas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā 1Baltinavas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā 2Baltinavas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā 3Baltinavas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā 4Baltinavas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā 5Baltinavas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā 6