Ozolu stādīšana, veidojot atceres skvēru Baltinavā

17. septembrī jau piekto gadu pēc kārtas Latvijā notika Pasaules talka, kuras laikā iedzīvotājus aicināja veikt koku sēšanas un stādīšanas darbus. Baltinavas pagastā Pasaules talkas aktivitātes notika jau 16. septembrī, kad iestāžu pārstāvji un iedzīvotāji pulcējās Viļakas ielā, pretī Masļenku traģēdijas piemiņas vietai, lai piedalītos atceres skvēra veidošanā.
Baltinavas pagasta pārvaldes vadītāja Sarmīte Tabore klātesošajiem pastāstīja par ieceri, kura tapa nupat nesen, veidot šo piemiņas skvēru izsūtītajiem baltinaviešiem. Pasaules talkas pasākumā tika iestādīti pirmie ozoli, kas ir pamats šī skvēra tālākai labiekārtošanai un attīstībai. Tepat ir Vēsturiskais centrs, pāri ielai Masļenku traģēdijas vieta un 2018.gadā iestādītais simtgades ozols. Jaunveidotais izsūtīto atceres skvērs iekļausies kā vienots elements.
Baltinavas vidusskolas vēstures skolotāja Inta Ludborža pasākuma dalībniekus informēja par traģiskajiem notikumiem Baltinavā, kad 1941.gada jūnijā un 1949.gada martā tika izsūtītas ģimenes. Liela daļa no šiem cilvēkiem dzimtenē vairs neatgriezās, tāpēc, pieminot šos baltinaviešus, nolemts veidot atceres skvēru. Talkas atklāšanā Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkne izpildīja skaņdarbu “Šeit ir Latvija”.
S. Tabore informēja, ka šie ozoli, kas tiek iestādīti, veidojot atceres skvēru, ir Latvijas valsts simtgadē akcijas „Ozolu stāsti" ietvaros iestādītie ozoli pie Baltinavas vidusskolas. Pagasta pārvaldes vadītāja pastāstīja arī par skvēra veidošanas turpmākajiem darbiem, kam iecerēts piesaistīt projektu finansējumu, lai ideju īstenotu pilnībā.
Baltinavas pagasta pārvaldes, Baltinavas Kultūras nama, Baltinavas vidusskolas, Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas, Baltinavas bibliotēkas pārstāvji un pagasta jaunieši izvēlējās savu vietu, kur iestādīt piemiņas ozolu. Sieviešu biedrība “Vaivariņi” dāvināja Kanādas ozola stādu, kurš arī tika iestādīts. Stādīšanas talkas izskaņā visi pasākuma dalībnieki kopīgiem spēkiem iestādīja arī kopīgo ozolu, kas simbolizē Baltinavas iedzīvotājus. Pasākuma laikā kopumā tika iestādīti 8 ozoli.
Pateicībā par paveikto darbu un labajiem nodomiem, Baltinavas pagasta pārvaldes un kultūras nama darbinieki aicināja sasildīties pie tējas krūzes Baltinavas Kultūras namā.
Paldies visiem, kuri bijām kopā baltinaviešiem tik svarīgā notikumā – pirmie atceres skvēra ozoli ir iestādīti! Lai aug un kuplo mūsu spēka, nelokamības un patriotisma simbols!


FOTOGALERIJA- Ozolu stādīšana, veidojot atceres skvēru Baltinavā


Informāciju sagatavoja, foto: Madara Siliņa