Veselības diena Baltinavas kultūras namā

Veselības diena Baltinavas kultūras namā

7. aprīlī Baltinavas kultūras namā pulcējās daudz bērnu, lai kopīgi mācītos veselīgi dzīvot. Bija ieradušies bērni no Baltinavas vidusskolas 1., 2., un 4. klases, kā arī šešgadīgo bērnu grupiņa, tāpat atnāca arī bērni no Baltinavas Kristīgās internātpamatskolas un Baltinavas pirmskolas izglītības iestādes.

Bērni izgāja sešas pieturas, katrā iemācoties kaut ko jaunu. Pirmā pietura bija "Šķirotava", kurā vajadzēja sadalīt veselīgos un neveselīgos produktus. Kastē ar smaidīgo sejiņu nonāca tie produkti, ko var ēst katru dienu, bet kastē ar bēdīgo sejiņu bērni salika tos, kurus bieži nevajadzētu ēst. Ar šo uzdevumu visi bērni tika galā veiksmīgi.

Otrā pietura bija «Garšas» – kur vienam drosmīgajam no katras grupas vajadzēja nogaršot dažādus augļus un dārzeņus ar aizsietām acīm un uzminēt kas tas ir.Arī šis uzdevums nesagādāja lielas grūtības.

Trešā pietura bija «sporta zāle», kur bērni iemācījās kā izstaipīties un izkustēties pēc garas mācību stundas.

Nākamā pietura bija "Ķermeņa kopšana" kurā bērniem vajadzēja salikt katrai kermeņa daļai izmantojamos ķermeņa kopšanas līdzekļus atbilstoši pielietojumam. Un arī šeit bērni parādīja, ka šī lieta problēmas nesagādā.

5. pietura – «Uztura piramīda», kurā kopā ar skolotājiem bērni salīmēja dotajās piramīdās produktu attēlus pēc to uzturvērtības un tā, cik bieži tie jālieto uzturā. Šīs piramīdas katra klase paņēma arī līdzi, lai būtu kur paskatīties ko jāēd biežāk un ko ne.

Pēdējā pietura – «Slimnīca». Šeit bērni mācījās, ko darīt, ja pēkšņi gadās saslimt. Kā ārstēt iesnas un klepu, kā uzveikt galvassāpes bez zālēm, kā izvilkt piesūkušos ērci. Tāpat bērni guva nelielu ieskatu pirmās palīdzības sniegšanā lūzumu, sasitumu un asiņošanas gadījumos, jo tuvojas vasara un šīs zināšanas var noderēt.

Pasākuma beigās katra klase saņēma sertiifikātu par veselīga dzīvesveida pamatu apgūšanu un varēja panašķoties ar veselīgām meizītēm, augļiem un dārzeņiem, kā arī nogaršot veselīgus dzērienus.

Paldies visiem, kas bija ieradušies, kā arī Baltinavas novada bibliotēkas vadītājai Inārai Bubnovai par grāmatu stūrīti, kur gūt ieskatu par dažādām veselīgām lietām, tāpat arī Līgai, Inārai un Sarmai par nesavtīgo palīdzību pasākuma tapšanā.

Veselības diena Baltinavas kultūras namā 0Veselības diena Baltinavas kultūras namā 1Veselības diena Baltinavas kultūras namā 2Veselības diena Baltinavas kultūras namā 3Veselības diena Baltinavas kultūras namā 4Veselības diena Baltinavas kultūras namā 5Veselības diena Baltinavas kultūras namā 6Veselības diena Baltinavas kultūras namā 7Veselības diena Baltinavas kultūras namā 8Veselības diena Baltinavas kultūras namā 9Veselības diena Baltinavas kultūras namā 10Veselības diena Baltinavas kultūras namā 11