Galda spēles Baltinavas vidusskolas sporta hallē

Galda spēles Baltinavas vidusskolas sporta hallē

Kaut gan mūspusē novusa un galda tenisa spēles vairāk skaitās kā vaļasprieka vai lietderīga brīva laika izmantošanas iespējas, tomēr galda spēles cauru gadu ir pieejamas Baltinavas vidusskolas sporta hallē un ir iecienītas jauniešu vidū.

Pierādījums tam, ir 20. aprīlī notikušās starpnovadu skolēnu kausa izcīņas sacensības galda spēlēs Balvos, kur Baltinavas vidusskolu pārstāvēja krietns jauniešu pulks. Pirms nokļūšanas uz sacensībām, skolā pienācās pat veikt atlases turnīru, jo gribētāju bija vairāk, nekā varēja pēc nolikuma pieteikt komandā. Sacensības vienmēr ir plaši pārstavētas un šogad arī nav izņēmums, jo kopumā piedalījās septiņas skolas: BPVV, BVĢ, Balvu pamatskola, Baltinava, Briežciems, Tilža, Krišjāņi, vai pāri 100 skolēnu. Vienlaicīgi, trīs vecuma grupās, uz vairākiem galdiem, risinājās spraigas cīņas gan novusā, gan galda tenisā. Visas dienas garumā skolēni mērojās ar savu meistarību ne tikai individuāli, bet arī komandu vērtējumā gan meitenēm, gan zēniem.

Vērtējot dienas čempionāta rezultātus, uzvaras laurus plūca mūsu skolas galda tenisa dalībnieki, jo visās vecuma grupās jaunieši ir guvuši godalgotas vietas un izcīnījuši pirmās vietas kopvērtējumā. Vecākā grupā spēlēja: Kristīne Keiša-1.vieta, Līga Keiša-2.vieta, Arvils Keišs-3.vieta, Valters Doru-4.vieta. Vidējā grupā spēlēja: Krista Circene-1.vieta, Agrita Luīze Kušnire-2.vieta, Raivis Logins-4.vieta, Jānis Dorškevics-5.vieta. Jaunākā grupā: Ervīns Kleins-1.vieta.

Ne mazāk veiksmīgi ir arī veicies mūsu skolas meistariem novusā, jo salīdzinot ar galda tenisu, konkurence un dalībnieku skaits bija lielāks un kopvērtējumā vecāka grupa ieguva pirmo vietu, bet vidēja grupa ierindojās trešā vietā. Vecākā grupā spēlēja: Dailis Langovskis-2.vieta, Jānis Logins- 4.vieta, Megija Bukša-3.vieta, Anastasija Bolgarova-7.vieta. Vidējā grupā spēlēja: Iluta Keiša-3.vieta, Airita Ločmele-7.vieta, Ivo Benedikts Skabs-5.vieta, Artis Adilevičs-7.vieta. Jaunākā grupā: Matīss Keišs-2.vieta, Mārtiņš Laganovskis-3.vieta.

Kopumā pēc sacensībām, jaunieši bija paguruši, tomēr gandarīti par savu darbu un paveiktiem sasniegumiem, jo no sacensībām ir atvesti četri skaisti kausi, kas ieies skolas sporta vēsturē un papildinās skolas kolekciju.

V.Gamazins