Meža dienas 2016

Meža dienas 2016

Lai arī laiks vēl tāds pavēss un lietains, pavasaris arvien vairāk sāk priecēt mūs ar zaļās krāsas toņiem, putnu dziesmām. Lai mūsu apkārtne kļūtu vēl zaļāka, 28.aprīlī Meža dienu ietvaros, sadarbībā AS «Latvijas Valsts mežiem» Baltinavas vidusskolas mazpulcēni un citi skolas dabas draugi kopā ar Baltinavas Kristīgās internātpamatskolas bērniem devās uz Baltinavas novada mežu, lai piedalītos meža atjaunošanas darbos, putnu būrīšu izlikšanā un dabas sakopšanā.

Ap pusdienas laiku visi aktīvisti satikās mežā, pārrunāja, kā tad notiek mežu atjaunošana. Darbinieki no AS «Latvijas valsts meži» iepazīstināja ar darbības norisi un darba plānu, kā arī iemācīja pareizi stādīt priedītes. Visi tika nodrošināti ar stādiem, darba cimdiem un citu darba inventāru. Interesanti, ka kociņus stādījām izcirtumā, kur jau iepriekš bija stādītas priedītes. Diemžēl jauno priedīšu stādījums bija iepaticies alņiem, kuri jaunos kociņus bija apgrauzuši. Tāpēc nācās iestādīt jaunus stādiņus, lai šos bojājumus novērstu. Kā pastāstīja LVM darbinieks Dainis Rudzītis, vēlāk kociņu galotnes tiks apsmērētas ar speciālas līmēs un smilšu maisījumu, lai aļņiem tās vairs tik ļoti negaršotu. Bija ļoti interesanti pašiem ar savām čaklajām rokām stādīt priedītes un kā skolēni atzina, tas nepavisam nav grūti. Pēc jautri un lietderīgi pavadīta laika skolēni un skolotāji, darbinieki baudīja pikniku brīvā dabā.

Papildus kociņu stādīšanai notika arī citas aktivitātes. Baltinavas vidusskolas skolēni čakli savāca tuvākajā meža apkārtnē izmētātos atkritumus. Diemžēl jāsaka, ka joprojām atrodas cilvēki, kas savus atkritumus atved uz mežu un izgāž grāvī kaudzē. Savukārt Baltinavas Kristīgās internātpamatskolas skolēni mežā izlika pašu gatavotus putnu būrīšus.

Noslēgumā skolēni LVM darbinieku pavadībā devās ekspedīcijā uz purva malu meklēt medņus. Diemžēl medni neizdevās sastapt, tik redzējām pazīmes, ka tie tur ir bijuši. Bet saklausījām citus putnus, piemēram, dzirdējām dzērves kliedzienus un dzeguzes kūkošanu.

Ar labi padarīta darba sajūtu, vēlam arī citiem ikdienā rūpēties par apkārtējo vidi, just gandarījumu par to un atpūsties tīrā, zaļojošā zemē!

Foto un teksts: Laura Meščanova, Baltinavas vidusskolas mazpulka vadītāja

Meža dienas 2016 0Meža dienas 2016 1Meža dienas 2016 2Meža dienas 2016 3Meža dienas 2016 4Meža dienas 2016 5Meža dienas 2016 6Meža dienas 2016 7Meža dienas 2016 8Meža dienas 2016 9Meža dienas 2016 10Meža dienas 2016 11Meža dienas 2016 12Meža dienas 2016 13Meža dienas 2016 14Meža dienas 2016 15Meža dienas 2016 16