Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem

Klusām un mierīgi tuvojas brīnišķīgais Ziemassvētku laiks. Katrs to pavadām savās domās, dzīvojam ar cerību uz brīnumu. Lai šis laiks būtu vēl īpašāks, Baltinavas vidusskolas pirmsskolas grupiņu bērniem trešajā Adventa nedēļā bija divi īpaši pasākumi, kuri noteikti palīdzēja mazajās sirsniņās „iedegt" īpašu liesmiņu, lai izgaismotu ceļu uz Ziemassvētkiem.

6. decembrī abu pirmsskolas grupiņu bērni kopā ar vecākiem, audzinātājām un auklītēm rīkoja „Piparkūku dienu". Bērniem bija iespēja rullēt piparkūku mīklu, izspiest tajā visdažādākās formiņas, izgreznot savas piparkūkas ar krāsainām cukura pērlītēm un šokolādi. Tad sekoja saldais un ilgi gaidītais piparkūku baudīšanas mirklis – tās bija izdevušās patiesi gardas! Neizpalika arī rotaļas.

Īpaši iesākās arī 7.decembra rīts, kad pēc brokastīm bērni devās uz baznīcu, kur viņus laipni sagaidīja priesteris Staņislavs Prikulis. Bērni jau iepriekš mājās sagatavojuši zīmējumus ar eņģelīšiem, kurus visi kopā ar priesteri pielika pie sienas baznīcā bērnu stūrītī. Izveidojās patiesi skaista izstāde, kuru var aplūkot ikviens baznīcas apmeklētājs. Bērni dziedāja dziesmas, klausījās Staņislava stāstījumā par Ziemassvētkiem, par baznīcu, apskatīja altāri un pat pasēdēja ministrantu krēslos.

Šie pasākumi radīja ļoti daudz pozitīvu emociju visiem iesaistītajiem cilvēkiem – kā lieliem tā maziem. Liels paldies priesterim Staņislavam Prikulim par ideju un rosinājumu eņģeļu izstādei, paldies skolotājai Lilitai Kūkojai par telpām piparkūku cepšanai, paldies pirmsskolas metodiķei Ilzei Ločmelei par atsaucību, paldies audzinātājām, auklītēm, vecākiem.

Lai mums visiem kopā vēl daudz jauku un pozitīvu pasākumu.

Agita Zelča

Foto – Agita Zelča, Inese Siliņa, Gunita Maksimova.

Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 0Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 1Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 2Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 3Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 4Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 5Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 6Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 7Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 8Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 9Pirmsskolas grupiņas smaržīgi svētīgais ceļš uz Ziemassvētkiem 10