Masļenku traģēdijas piemiņas vieta

1940. gada 15. jūnija rītausmā Padomju Savienības NKVD karaspēka vienības veica vairākus uzbrukumus Latvijas Republikas robežsardzes objektiem Abrenes apriņķī. Pats traģiskākais un visplašāk pazīstamais no tās dienas notikumiem bija sarkanarmiešu uzbrukums 1. rotas 2. sardzei Masļenkos, kā rezultātā tika nogalināti trīs robežsargi un divas civilpersonas. Šī uzbrukuma laikā sardzes ēka tika nodedzināta un vairāki cilvēki sagūstīti.
Lai godātu robežsargu piemiņu un ik gadu atcerētos, kā robežsargi toreiz, 1940.gadā sargāja savu zemi, savu Latviju, 2016. gada 15. jūnijā Baltinavas novadā notika Masļenku traģēdijas piemiņas vietas atklāšanas pasākums. Piemiņas zīme 1940.gada 15.jūnija notikumiem ir apliecinājums tēvzemes mīlestības nemirstībai. Lai nākamajām paaudzēm šī piemiņas vieta kļūst par vienu no svētvietām, kurp doties.
2017. gada 4. maijā Masļenku traģēdijas upuru piemiņas vietā notika Valsts svētkiem veltīts pasākums. Akcijas „Apskauj Latviju” ietvaros Baltinavā, Masļenku traģēdijas upuru piemiņas vietā, tika stādīts simtgades ozols, kas ir spēka, nelokāmības un izturības simbols. Pasākuma īpašie viesi — Ministru prezidents Māris Kučinskis, Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts Robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars, Saeimas deputāts Jānis Trupovnieks, kā arī bobslejisti Intars Dambis un Arvis Vilkaste.


Adrese: Baltinava, Viļakas iela
GPS koordinātes: 56.947726, 27.647442